Sot në ditën pa makina !

Dita nderkombetare "#PaMakina", solli ne Bashkine Maliq nje aktivitet sensibilizues, ku moren pjese shume te rinj dhe te reja, si dhe shume qytetare te tjere, te cilet permes pedalimit levizen me biçikleta ne itinerarin Maliq-Libonik-Pylli i Fazaneve. Falenderojme te gjithe qytetaret qe u bene pjese e kesaj nisme sensibilizuese, si dhe gjejme rastin t'ju bejme thirrje te gjithve, qe te perdorin sa me pak makinat, dhe te perdorin sa me shume biçikletat, si nje aktivitet qe ndikon ne permiresimin e mjedisit dhe cilesine e jetes se qytetareve!
Falenderojme Policine Bashkiake si dhe Policine e Rendit per gadishmerine dhe korrektesine qe treguan!