top of page

K.F  MALIQI

Stafi aktual

 

Klubi eshte ne pronesi te plote te Bashkise Maliq dhe perbehet nga :

 

Presidenti :  Gezim Topciu

Trajner : Egli Malesija

Mjeku I ekipit : Fatmir Baze

Infermier :Bledar Xhaferi

Financier :Almira Muka

Sekretar I klubit : Tefik Doko

 

Lojtaret :

 

MILJANO         MARA  (Zv.Cap)

MELDI              VOLLGA

ILGI                  BASHLLARI

EVALDO          ZYFI

MARKELJAN   KOLLCINAKU

SHKELZEN      TAKO

ALEKSANDER MAKE

XHULIAN         TRENDAFILI

ROMARIO        CELNIKU

FRANSI            CAUSHLLARI (Kap)

DEVIS              MECOLLARI

DEMJANO       SHABANLLARI

DOMENIKO       LIPOLLARI

KEVIN                RAMO

FRANKO           MERKO

SKERDI             KONICA

ALATIN              AMETLLI

PANDI               KOCI

JORGAQ           MIHO

ANDREA           JAUPLLARI

BLERIM            REME

MIRGEN           HARUNI

PANDELI          QELESHI 

Ekipet zinxhir te moshave

Klubi ka gjithashtu ne perberje te tij edhe ekipet zinxhir te moshave , perkatesisht : U17 ,U15 ,U13 dhe U11 te cilet marrin pjese ne kampionatet rajonale te FSHF-se te organizuara nga Zyra Rajonale Korce.

Stadiumi Jovan Asko

Stadiumi me një kapacitet prej 1500 vendesh përbehet nga një fushë me përmasa 105m x 60m , 3 dhoma zhveshje , 2 dushe,2 tualete , 2 tribuna anësore( A dhe B) për tifozet, mungon tribuna qëndrore e cila është në planet e Bashkisë Maliq për t'u ndërtuar . Stadiumi përmbush kriteret e vendosura nga FSHF për zhvillimin e ndeshjeve të kategorisë së dytë.

K.F  MALIQI është klubi sportiv që përfaqëson qytetin e Maliqit. Klubi aktualisht merr pjesë në kampionatin kombetar te kategorisë së dytë grupi B. Ekipi i Maliqit i zhvillon ndeshjet në stadiumin Jovan Asko që ndodhet në Maliq .

 

Kampionati

Ekipi rikthehet në kampionat pas shtatë sezonesh mungese me mbeshtetjen financiare te Bashkise Maliq. Aktualitsht ekipi ndodhet ne vendin e trete ne renditje pas javes se 20 te kampionatit.Objektivat e ketij viti jane qe ekipi ta perfundoje kampionatin ne kater vendet e para . Ndersa ne sezonin 2017-2018 klubi do te synoje te jete perseri ne vendet e para duke synuar ngjitjen ne kategorine e pare.

Uniformat zyrtare te lojes:

Uniforma e pare ; Bluze e kuqe me tuta blu

Uniforma e dyte ; Bluze e bardhe me tuta blu

Uniforma e trete ; Bluze e zeze me tuta te zeza

bottom of page